Jak získat na rodičovské dovolené půjčku

Výdaje spojené s péčí o dítě zatíží nejeden rodinný rozpočet a mnohdy není snadné vyžít z částky okolo sedmi tisíc měsíčně, kterou rodiče na rodičovské dovolené od státu měsíčně nejčastěji dostávají. Tím, že rodič na rodičovské nevydělává, spadá pro poskytovatele úvěrů automaticky do kategorie s nižší bonitou, někteří dokonce jeho příjem jako dostatečný nepovažují vůbec. Přitom většina takových rodičů nefinancuje chod domácnosti sama a může se opřít o příjem partnera. Lze vůbec získat půjčku kdy jste doma s dětmi na rodičovské?

Zaklínadlo nedostatečného příjmu

Nedostatečný příjem bývá hlavním důvodem proč takovýto žadatel o úvěr schvalovacím sítem neprojde. Existují však poskytovatelé úvěrů, kteří vychází vstříc právě lidem v podobné situaci – rodičům na rodičovské, důchodcům nebo podnikatelům, kteří nemají dostatečný příjem.

Příjem není totiž to jediné co poskytovatel úvěru zvažuje. Navíc lidé v takových situacích často potřebují jen malý, dalo by se říct zanedbatelný obnos – z pohledu lidí, kteří vydělávají mohou být tři tisíce tak mizivou sumou, že nemá smysl o úvěru uvažovat. Pro člověka, který má ale jen o něco málo vyšší příjem nebo ho překvapí nečekané výdaje, může jít o důležitou sumu.

Jak získat půjčku bez doložení příjmu

Způsobů jak získat půjčku bez potvrzení příjmu je celá řada. Bezpečný způsob, jak získat půjčkou poměrně malou částku a nezadlužovat se zbytečně víc je využití krátkodobých půjček. Mají tři zásadní výhody: jsou rychlé, nabízí i velmi malé částky a lze je získat i bez doložení příjmů.

Pokud chcete takovou krátkodobou půjčku využít vybírejte jejího poskytovatele pečlivě a srovnávejte podmínky. Nabídka krátkodobých půjček je nepřeberná a jejich podmínky se liší. Vyberte tedy takovou, která nejvíce odpovídá vašim potřebám. Zároveň zvažujte i daného poskytovatele – jeho reference, obchodní podmínky i to jaký postup uplatňuje v případě, že se se splátkami opozdíte. I když jste si jisti, že půjčku splatíte včas může se stát cokoli a proto byste měli i tento případ v případě krátkodobých půjček zvažovat.