Jak získat půjčku, když máte malý příjem?

Potřebovali byste půjčit několik tisíc a nevíte, na koho se obrátit, když máte zároveň malý příjem? Banku zpravidla nezajímá zda žijete v domácnosti s celou rodinou a o výdaje na bydlení a jídlo se podělíte. Může vám pomoci některá z rychlých půjček.

Půjčka bez doložení příjmu

K tomu, abyste si mohli půjčit pár tisíc nemusíte vždy dokládat jaký příjem máte. Některé rychlé půjčky, které nabízejí zpravidla jen velmi malé finanční částky jsou založeny na tom, že vám ze začátku půjčí opravdu malou částku a pokud ji včas splatíte navýší se váš úvěrový limit – jinými slovy pokud budete splácet včas, budete si moci příště i více půjčit.

Tyto půjčky jsou vhodnou volbou například pro důchodce nebo rodiče na rodičovské dovolené. Jejich příjem je z hlediska bank mnohdy příliš nízký na to, aby na nějaký úvěr dosáhli a tak schvalovacím sítem neprojdou. Přitom čím nižší příjem člověk má tím nižší půjčku většinou potřebuje – právě těmto požadavkům vychází vstříc rychlé půjčky.

Rychlé vyřízení z pohodlí domova

Výhodou rychlých půjček je i jejich jednoduchost. Žadatel není zatěžován žádným zbytečným papírováním ani chozením na pobočku. Žádost je možné vyplnit online nebo telefonicky a peníze přijdou hned po schválení žádosti.

U většiny poskytovatelů rychlých půjček stačí jen uvést, zda jste zaměstnanec, OSVČ, student, důchodce nebo například rodič na rodičovské dovolené. Jen minimum poskytovatelů žádá doložení o výši příjmu. Může, ale například požadovat vlastní bankovní účet (na vaše jméno, mít dispoziční právo nestačí) nebo dobrou platební morálku doloženou registry.

Rychlé půjčky jsou půjčky pro život – komu se nikdy nestalo, že by ho překvapil nečekaný výdaj, který musí co nejdříve zaplatit. Jednoduché vyplnění žádosti, žádné dlouhé schvalovací procesy a peníze na účtu téměř okamžitě. To jsou hlavní výhody, které mikropůjčky nabízejí.