Nezodpovědné zadlužování

Mnoho lidí si bere půjčku bez velkého rozmýšlení. Vůbec neuvažují o tom jak budou schopni splácet. Snadná dostupnost úvěrů doslova na každém rohu tomu jen nahrává.

Pokud si neplánujete finance alespoň na měsíc dopředu může se vám snadno stát, že už několik dní před výplatním termínem nebudete mít žádné peníze. Řešit situaci krátkodobou půjčkou se pak přímo nabízí. A když to dobře nezvážíte, protože v takové situaci peníze potřebujete co nejrychleji vezmete si i nevýhodný úvěr.

Většina krátkodobých půjček má velmi vysoké úroky. Ti co si nedokáží úrok spočítat a orientují se jen podle výše splátek mohou snadno získat pocit, že mnoho nepřeplatí. Pravda je, ale jiná. Pokud navíc přijdou nečekané problémy se splácením přijdou další sankce. Ty bývají často velmi vysoké.

Co tedy doporučit?

Zjistěte si o půjčce co nejvíce informací. Důkladně, ale opravdu důkladně si pročtěte obchodní podmínky. Zejména se podívejte za co, kdy a jak vysoké hrozí sankce. Každé zadlužení si důkladně promyslete. Neberte si půjčku na nic co opravdu nepotřebujte. Upadnutí do dluhové pasti je velmi nečekané a hrozí opravdu každému.