Půjčka na vánoce

Je to období plné stresu kdy se všechno řeší na poslední chvíli. Lidé v obchodech skupují i to okolo čeho celý rok jen procházejí. Jsou také bohužel více ochotni zadlužit se nebo vyčerpat všechny svoje úspory. Zkrátka dělají se ne moc promyšlená rozhodnutí.

Vánočními půjčkami se nerozumí nic jiného než běžné spotřebitelské půjčky. Tedy jakákoli půjčka (spotřebitelský úvěr), která nemá žádná omezení na co ji můžete čerpat.

Otázkou zůstává zda je vůbec rozumné zadlužovat se kvůli vánočním dárků. Jistě, děti jsou vážný důvod. Pokud máte jistotu, že se vaše situace po svátcích změní nebo už nyní na 100 procent víte, že vám přijdou peníze půjčte si. Tím prakticky nic nezkazíte.

Ovšem pokud do toho jde s tím, že vlastně vůbec nevíte jak budete splácet raději si žádný dluh nedělejte. Myslete na to, že radost bude jen krátká, ale splácet můžete až do dalšího Ježíška.

Jakým způsobem se lidé na vánoce nejčastěji zadlužují?

  • Spotřebitelským úvěrem za nákup zboží na splátky.
  • Kreditní kartou na které jdou tzv. do mínusu.
  • Kontokorentem nebo jinou formou debetu.
  • Prostě nějakou půjčkou.

Kolik peněz si půjčit?

Pokud si chcete udělat dluh vyloženě jen na nákup dárků pod stromeček je to jednoduché. Předem si projděte obchody nebo eshopy a spočítejte si kolik za dárky utratíte. Stejně tak postupujte i v případě, že peníze chcete použít na nákup potravin atd. Nepůjčujte si zbytečně výrazně více! Myslete na to, že kolik si půjčíte tolik budete muset i vracet.

Kde si půjčit? Jak již bylo napsáno výše jde o běžné půjčky. Žádné speciální vánoční neexistují. Některé se tak mohou jen přejmenovat v rámci propagace v tomto daném období. Z toho vyplývá, že se můžete obrátit na kteroukoliv firmu.