Půjčky na mateřské ano nebo ne

Maminky na mateřské dovolené mají často problém vyjít s penězi. Ještě výraznější je to u samoživitelek s dítětem. Rodičovský příspěvek mají často jen 7.600 Kč měsíčně. Hodně maminek řeší finanční situaci nějakou rychlou půjčkou. To bohužel často končí špatně. Je zřejmé, že z takto nízkého příjmu je takřka nemožné cokoliv splácet. Vzít si další půjčku někde jinde nic neřeší a problém se jen prohlubuje. Celé to často končí dluhovou pastí. Dostat se z kolotoče splátek je potom velmi těžké.

Kdo je poskytuje

Proto půjčky pro maminky solidní firmy nenabízejí. Tam kde půjčují bez potvrzení o výši příjmu je velké riziko vysokého úroku nebo neadekvátních podmínek ručení. Takovým společnostem se raději vyhýbejte. Sami věřitelé chtějí své peníze dostat zpět a proto nepůjčují lidem s nízkými příjmy. Nemají zájem vytvářet si nedobytné pohledávky, které jen jejich podnikání prodražují. Ten kdo vám i přesto peníze nabídne jde do vědomého rizika nedobytného úvěru a toto riziko bude něčím vyvažovat.

Jak to řešit

Pokud jste na rodičovské dovolené a nevycházíte každý měsíc s penězi určitě si neberte půjčku když je vám předem jasné, že nebudete schopni ji splácet. Místo toho zkuste požádat někoho v rodině nebo známého aby vám půjčil. Nebo zkuste prodat něco ze svých nepotřebných věcí. Prostě hledejte jiná řešení než pouhé vytvoření dluhu. Je rozhodně lepší nemít doma televizi než mít na krku půjčky s velkým úročením.