Rychlá půjčka – výhody a rizika

Rychlost je u půjček jeden z hlavních faktorů co žadatele zajímá. Většina poptávajících je v nějaké finanční a časové tísni a chtějí mít vše vyřešené co nejrychleji. Před jakýmkoliv ukvapeným rozhodnutím je, ale potřeba důrazně varovat. Vše dobře zvažte. Rychlá půjčka sama o sobě rizikovým produktem není, ale pokud se pro ni rozhodnete je vhodné dbát zvýšené opatrnosti. Prověřit si jejího poskytovatele a číst smluvní podmínky by mělo být samozřejmostí. Mějte na paměti, že půjčka není vhodná jako řešení v případě dlouhodobých finančních problémů. Využít ji můžete v případě kdy víte, že ji bez problémů do smluveného termínu splatíte.

Peníze o víkendu

Dnes už není nereálné půjčit si i o víkendu a to v trafikách nebo na benzínkách.

Rizika rychlých půjček

Nevýhody rychlých půjček závisí na kvalitě poskytovatele – někteří poskytovatelé umožňují vrátit půjčené prostředky v termínu bez jakéhokoli poplatku nebo úroku. Jedná se tedy o výhodnou bezúročnou půjčku. Jiní si však i v takovémto případě účtují poplatek v určité výši. Mezi jejich nevýhody patří zejména vysoké sankce při nesplácení. U některých vysoká RPSN. Rychlá půjčka může být rizikovým produktem, pokud si spotřebitel – dlužník svého budoucího věřitele neprověří a pokud pečlivě neprozkoumá podmínky.

Komu je rychlá půjčka určena? Nabídka se liší podle konkrétního poskytovatele, ale zpravidla ji využívají lidé, kterým banka nebo jiný poskytoval úvěrů nepůjčí. Rychlou půjčku mohou ocenit žadatelé z řad důchodců, žen na mateřské nebo rodičovské dovolené či podnikatelé. Tedy lidé, kteří nemohou doložit dostatečný pravidelný měsíční příjem. Jinou skupinu žadatelů tvoří lidé v tíživé finanční situaci – někteří věřitelé totiž nechtějí potvrzení příjmů, nenahlížejí do registrů, nezohledňují případnou exekuci žadatele, a jejich nabídky tedy využívají převážně lidé, kteří tím své zadlužení pouze prohlubují.

Mezi poskytovateli samozřejmě působí i společnosti, kteří mají férové a transparentní podmínky. Zájemce si prověřují a půjčí jen těm, kteří jsou ochotni a schopni včas splatit.

Jak jsou rychlé půjčky ve skutečnosti opravdu rychlé?

Když už prodejte procesem schválení a peníze máte lidově řečeno přiklepnuté ještě zbývá poslední krok a to „dostat“ peníze od věřitele k Vám. Jsou v podstatě 3 způsoby jak to udělat. Bankovním převodem, poštovní poukázkou (složenkou) a osobně. Osobní doručení patří k těm diskutabilním. Zde doporučujeme obezřetnosti. Jedinou známou a důvěrnou firmou, která doručení peněz až domů nabízí je Provident. Stále poptávané je doručení peněz složenkou, ale není nijak výhodné (je to relativně drahé s nejdelší dobou doručení). Nejlepší a nejčastější způsob je bankovní převod. Díky tomu, že firmy nabízející půjčky většinou mají účty v nejčastěji využívaných bankách probíhá pak převod v rámci banky a to většinou trvá jen několik minut maximálně hodin. Záleží samozřejmě na denní době, protože převody se zatím mimo pracovní dobu a o víkendech nedělají.