V čem mohou být mikropůjčky výhodné

Trh s mikropůjčkami neboli rychlými půjčkami velmi rychle roste a nemusí být vždy jednoduché orientovat se v tom jaké výhody tyto produkty nabízejí. Jaké jsou přednosti těchto půjček a na co se při jejich výběru zaměřit?

Hlavní výhody mikropůjček spočívají v jejich flexibilitě. Drobnou půjčku si můžete sjednat zpravidla velmi jednoduše – nemusíte nikam chodit ani vypisovat detailní žádosti o poskytnutí úvěru. Většinou stačí vyplnit žádost online a chvíli počkat na potvrzení schválení úvěru nebo vyčkat než vás zástupce úvěrové společnosti kontaktuje a dořeší s vámi podrobnosti.

Další jejich výhoda spočívá i v tom, že si můžete půjčit i velmi malou částku. Navíc se jedná o neúčelový úvěr, takže se vás nikdo nebude ptát na co peníze potřebujete. Oproti mikropůjčkám vám bankovní úvěr nepůjčí jen malý obnos, který vám chybí do výplaty – rychlé půjčky vám dokážou rychle vyjít vstříc.

Někteří poskytovatelé mikropůjček nevyžadují doložení příjmů ani zajištění ručitelem nebo majetkem. Mikropůjčky jsou tedy vhodné pro lidi, kteří se dostali do krátkodobé finanční tísně a kteří jsou si jisti, že své závazky bez problémů brzy splatí. I proto jsou mikropůjčky poskytovány pouze na dobu několika dní až týdnů.

Možnými žadateli o mikropůjčku tak mohou být rodiče na rodičovské dovolené, důchodci nebo například drobní podnikatelé, kteří potřebují překonat krátkodobou platební neschopnost do níž se mnohdy dostávají bez vlastního zavinění. U některých poskytovatelů navíc při splacení v termínu nezaplatíte o ani korunu navíc. Jedná se tak o bezúročný úvěr.

Co dalšího by měl žadatel o mikropůjčku zvažovat? Předně není vhodné tyto produkty využívat jako finanční rezervu, protože pak se jedná o poměrně draze půjčené peníze. V případě, že se pro rychlou půjčku rozhodnete měli byste dobře volit poskytovatele – dobrý poskytovatel je zárukou férových a transparentních podmínek úvěru. Je dobré zvážit jak velkou částku potřebujete půjčit a podle toho zvolit poskytovatele, který vám umožní půjčit si právě tuto částku bezúročně. A hlavně – půjčujte si s tím, že půjčku v termínu splatnosti opravdu splatíte.