Férová půjčka

Na trhu je velké množství nabídek je těžké se ve všem zorientovat. Mnohdy jsou podmínky nejasné nebo napsané tak, že je těžké se v nich zorientovat. Je jedno jestli zrovna potřebujete pár nebo několik desítek tisíc. Najít férovou půjčku může být dost těžké.

Jak by měla vypadat? Zcela určitě předem přesně víte kolik za vše dohromady zaplatíte. Jste také seznámeni s tím co se bude dít v případě, že nebudete moci úvěr splácet. Solidní firma Vám to řekne bez vyžádání sama při podpisu smlouvy. Jste seznámeni s tím co se bude dít pokud nastanou různé situace do kterých se můžete po dobu trvání úvěru dostat. Půjčka je bez zástavy. Zastavování majetku proti dluhu je pro Vás velké riziko.

Potřebné doklady k vyřízení

Je požadován doklad totožnosti, kterým zároveň prokážete Vaše bydliště. To je občanský průkaz. Dále je pak doklad o Vašich příjmech. Ten může být vyžadován od Vašeho zaměstnavatele. Příjmy se také dokladují bankovním výpisem.

Zároveň nesmíte mít nesplacené jiné závazky (negativní záznam v úvěrových registrech) a mít trvalé bydliště jinde než na obecním úřadě. Jsou firmy kde je možné půjčku dostat i se záznamem. Jde, ale jen o určité záznamy. Jaké to přesně jsou není přesně známo.

Pro koho je

Tyto úvěry jsou dostupné všem, kteří doloží požadované doklady. Hodí pro každého kdo potřebuje překlenout krátkodobý stav finanční tísně. Vhodné pro lidi, kteří mají dostatečný příjem a je u nich předpoklad, že jsou schopni své závazky splácet. Krátkodobý finanční nedostatek může být způsoben mimořádným výdajem, ale ruku na srdce – komu se někdy nestalo, aby nevyšel s penězi, protože se jednoduše „přepočítal“? Férová půjčka je určena jen těm, kteří mají dostatek peněz na splácení. Poskytovatel úvěru bude pečlivě ověřovat veškeré náležitosti uvedené ve Vaší žádosti.

Jak peníze dostanete

Pokud jste schopni doložit požadované údaje je již získat peníze velmi jednoduché. Vyplníte si on-line žádost a obdržíte pokyny jak dodat doklady. Většinou to probíhá elektronicky. Vše nafotíte a zadáte do systému. Pokud Vás poskytovatel uzná jako schopného úvěr splácet pošle peníze na účet v bance. Vše jde velice rychle a peníze většinou obdržíte následující pracovní den.

Nabídky půjček od soukromníků

V posledních letech můžete využívat i nabídky soukromých osob a neobracet se jen na nebankovní instituce a bankovní domy. Na tyto osoby se vztahují stejné povinnosti jako na všechny ostatní v této oblasti podnikání. To znamená, že by jste i teda měli dokládat své příjmy. Že tomu tak v mnoha případech není je jiná věc.