Jak funguje finská půjčka

Potřebujete jen pár tisíc a banka vám tak malý obnos nepůjčí? Nechcete si o peníze říkat příbuzným nebo přátelům, protože nemusí každý vědět, že jste tenhle měsíc o pár korun nevyšli? Řešením pro vás může být finská půjčka. Jak funguje? Jde to opravdu rychle a snadno? Je vhodná pro každého? Za určitých podmínek ano. Na to vše postupně odpovíme.

Finská půjčka je krátkodobá a zaměřená na klienty, kteří potřebují půjčit menší obnos po relativně krátkou dobu. Můžete se také v této souvislosti setkat s pojmem jako mikropůjčka apod. Princip je takový, že si můžete vzít až deset tisíc korun na dobu která nemusí trvat déle jak 30 dní. Je tedy vhodná pro případ nenadálých havárií v domácnosti nebo jiných situacích kdy jsou potřeba peníze ze dne na den. Ale dá se použít i na něco jiného.

Proč je tak oblíbená? Je to hlavně díky svému jednoduchému sjednání – formou SMS nebo online formulářem. Po schválení dostane klient peníze hned. Pak je to jen otázka rychlosti doručení. Finská se jí začalo říkat proto, že z této země pochází. Odtud se rychle rozšířila po celém světě.

Co dále hovoří pro

  • Snadná dostupnost. Většinou stačí jen prokázat pravidelný příjem. Pak už jen zcela běžné věci u kterých se předpokládá, že je všichni stejně mají – občanka a adresa.
  • Rychlé vyřízení. Společnosti se snaží peníze co nejdříve předat. Celý proces nemusí trvat a většinou netrvá ani 24 hodin. Vše lze vyřídit online. Ono to vlastně ani jinak nejde protože většina společností nemá vlastní pobočky kam lze zajít. Stačí vzít do ruky mobil a o více se již nemusíte starat.
  • Menší obnos peněz na krátkou dobu. Hodně lidí potřebuje jen malou sumu a vyhovuje jim, že budou mít rychle zaplaceno. Také si tím nevytvářejí žádný velký dluh. Částka to může být od 5.000 do 10.000 Kč. Může to samozřejmě být i více a méně, ale vždy to bude půjčka s malou splátkou.

Na co si dát pozor

Zejména vysoké rpsn (roční procentní sazba nákladů). To bývá dramaticky vysoké a to i stovky procent. Na druhou stranu se stále více objevují společnosti, které jej mají v rozumné výši. Vysoké rpsn je snaha omezit zákonem aby mnoho lidí nepadalo do velkých dluhů kvůli relativně nízkým částkám. V případě, že si toto člověk ohlídá může finskou prakticky bez obav využít. Dobré je naplánovat si splatnost na dobu kdy budete mít již dostatek vlastních prostředků a nebudou tak hrozit sankce za nevčasné splacení. Tyto poplatky je také dobré si předem zjistit.