Jak probíhá vyřízení žádosti o půjčku

Berete si půjčku poprvé a zajímá vás jak vše probíhá a chcete předem vědět na co všechno se máte připravit? Co všechno se stane po odeslání vaší žádosti? Hned na začátek odpovědi na dvě důležité a časté otázky. Ta první je co všechno budete potřebovat. V podstatě jen vaše osobní údaje. Někdy je též požadováno doložení příjmu. To je nejčastěji výplatní páska. Další důležitá otázka je kdo vlastně má největší šanci půjčku získat? Je to osoba, která nemá nikde dluhy, má stabilní příjem a je naším občanem. A nyní již k tomu jak probíhá samotné vyřízení žádosti.

Vzít si dneska malou zápůjčku nebo spotřebitelský úvěr je stejně jednoduché jako vybrat peníze z bankomatu. Vše, ale začíná výběrem poskytovatele půjčky. To je v celém následném procesu zásadní. Ovlivní to jak rychle bude žádost vyřízena a kdy dostanete peníze. Ze všeho nejdřív vám, ale musí být samozřejmě půjčka tzv. přiklepnuta tedy schválena.

Předpokládejme, že výběr poskytovatele máte už za sebou (pokud ne klikněte na odkaz výše a dozvíte se jak postupovat). Možná si necháte poradit od známých nebo si firmu vyhledáte sami na internetu. Pak už můžete o půjčku požádat. Nejčastěji se k tomu používá formulář, který najdete na webu poskytovatele malého úvěru. Můžete také odeslat sms na číslo poskytovatele nebo mu přímo zavolat.

Když vše vyplníte a úspěšně odešlete je váš požadavek předán do operačního centra kde se jím začnou ihned zabývat. Respektive první „selekci“ udělá počítač a pak až je na řadě člověk. Pokud něco nesedí je to na jeho posouzení. Můžete například v žádosti splést adresu a podobně. Nejčastěji se, ale řeší registr dlužníků. Tam se můžete ocitnout když například zaplatíte nějaký účet omylem i o jeden den později. To, ale ještě není důvodem k neposkytnutí půjčky. A právě tyto nesrovnalosti s vámi bude řešit pracovník dané firmy. Zavolá vám na číslo uvedené v žádosti a bude se vás doptávat na detaily.

Pokud je vaše půjčka schválena jsou vám ihned odeslány peníze. To je v krátkosti celý proces. Jak vidno je to snadné a vše velmi rychlé. Není to nic složitého a celé to nezabere moc času. V podstatě stačí jen vyplnit daný formulář a o vše už se pak postará sám poskytovatel půjčky.