Jak rychle vyřešit finanční tíseň

financni-tisen

Mnoho lidí se dostává velmi rychle do finanční tísně. Nejčastěji to řeší půjčkou pokud ji ještě nemají, ale je zcela běžné, že si půjčí u několika nebankovních společností najednou, které bohužel půjčují i předluženým a tzv. problémovým klientům.

Pokusme si ukázat jaké jsou možnosti a cesty jak z toho ven. Jestli jste v takové situaci připravte se, že to nebude snadné a že to bude mnohdy i dost bolet…

Vaše snažení se bude skládat ze dvou kroků. Ponechání jen nezbytných výdajů a najít možnost výhodnějšího splácení všech dluhů.

Ponechte si jen nezbytné výdaje

Toto je ta nejtěžší část. Možná se Vám zdá, že platit za něco měsíčně 500 nebo dokonce „jen“ 300 korun není mnoho, ale to se pletete. Nejste v situaci kdy si můžete dovolit i takto malé utrácení. Co všechno seškrtat?

Internet – připojujte se na veřejných místech kde je wifi zdarma.

Mobilní telefony – zvažte i zrušení mobilů a nechte si jen jeden na celou domácnost.

Satelitní televize – naprostá zbytečnost, která jen stojí peníze.

Auto – máte auto pozastavte jeho provoz a pojištění na něj. Do práce můžete jezdit s kolegou nebo autobusem a na nákupy mhd.

Cigarety a alkohol – samozřejmě nekupovat.

Vždy se dá najít něco za co je zbytečné utrácet peníze. Čím více své výdaje osekáte tím dříve se z dluhů dostanete.

Sloučení půjček

Jestliže máte více půjček slučte si je do jedné ideálně v některé bance místo v nebankovní společnosti. To, ale nutně neznamená, že Vám nebankovní společnosti nabídnou horší podmínky, ale větší jistota je zajít do banky.

Domluvte si schůzku všude tam kde dlužíte a zeptejte se na možnosti řešení – odklad splátek nebo individuální splátkový kalendář.

Jak vyřešit finanční tíseň

Jak se dostat z finanční tísně? Najděte si druhou práci nebo přivýdělek. Ano je to náročné, ale dá se to zvládnou. A hlavně. Neřešit celou situaci další rychlou půjčkou. Ta problémy jen rychle prohloubí a je to řešení jen na krátkou dobu v řádech dnů. Možností jak postupovat v tíživé situaci je více. Můžete třeba zkusit požádat někoho z rodiny zda by vám nepůjčil.