Jak si půjčit, když potřebujete pár tisíc

Chybí vám menší obnos třeba proto, že vás překvapil nečekaný výdaj nebo by se hodilo jen pár tisíc navíc? Zdá se ám, že právě pár tisíc je příliš málo na to, aby vám půjčila banka a nechcete si půjčit víc než opravdu potřebujete? Jaké máte v takové situaci vlastně možnosti, když nemůžete využít kontokorent ani nic dalšího? Nejsou zde uvedeny konkrétní částky a tím pádem ani společnosti. Jde spíše o rady jak postupovat a jaké jsou možnosti pro ty co poptávají menší částku.

Půjčka od blízkých

Málokdo to dělá, ale můžete se obrátit na blízké – příbuzné nebo rodinu. Takové půjčování není úplně bezproblémové jak by se na první pohled zdálo. Zaprvé není příjemné žádat o pomoc někoho, kdo s vámi bude v častém kontaktu – ať chcete nebo ne dostanete se tak do pozice kdy vám každý „vidí do talíře“. Může se stát, že budete muset svoji žádost o půjčku zdůvodnit, případně se budete muset zpovídat, proč jste s penězi nevyšli nebo na co je chcete použít. To jsou všechno aspekty, které byste měli zvážit. Možná to, ale nikdo z Vašich blízkých nic takového neřeší a hned dá peníze na stůl. To pak hurá nato.

Nebankovní krátkodobá půjčka

Skutečnost je, ale často jiná. Nejčastější způsob jak to lidé řeší je, že si prostě někde vezmou krátkodobou rychlou půjčku. Je to nejrychlejší a nejsnazší možnost (když máte prokazatelný příjem který nemusí být jen ze zaměstnání). Jako vždy to má své výhody, ale také nevýhody. Hlavní výhodou je rychlost vyřízení a to, že takto získáte i velmi malý obnos bez nutnosti brát si více než chcete. Další důvodem hovořícím pro tento úvěrový produkt je to, že u některých poskytovatelů získáte možnost bezúročné půjčky. Pokud ji splatíte včas, ale to nenabízí úplně každý.

Jako nevýhodu lze označit sankce při nedodržení smlouvy. Nejčastěji to je nedodržení termínu splatnosti. Většinu mikropůjček můžete sice prodloužit, ale to může být spojené s poplatky a mnohdy ne malými. Rychlé půjčky jsou přizpůsobeny tomu, jaký život ve skutečnosti je. Poskytnou vám pár tisíc na nutnou útratu. Předpokládají ale, že je budete moci z nejbližšího příjmu splatit – vyplatí se tedy jen tomu, kdo půjčku rychle splatí. Vracet peníze ve smluveném termínu je prostě základ. Pokud se vám to nepodaří máte zaděláno na problémy.

Když dodržíte vše sjednané může pak být nebankovní půjčka z mnoha úhlů pohledu výhodnější než prosit u rodiny nebo přátel. Viz. výše. Už jen proto, že nemusíte nikomu dokazovat účel nebo předkládat své hospodaření za poslední dobu.