Jak získat na rodičovské dovolené půjčku

Výdaje spojené s péčí o dítě zatíží nejeden rodinný rozpočet a mnohdy není snadné vyžít z částky okolo osmi tisíc měsíčně, kterou rodiče na rodičovské dovolené od státu měsíčně nejčastěji dostávají. Tím, že rodič na rodičovské nevydělává, spadá pro poskytovatele úvěrů automaticky do kategorie s nižší bonitou. Někteří takový příjem jako dostatečný nepovažují vůbec. Přitom většina takových rodičů nefinancuje chod domácnosti sama a může se opřít o příjem partnera. Lze vůbec získat půjčku kdy jste doma s dětmi na rodičovské?

Zaklínadlo nedostatečného příjmu

Nedostatečný příjem bývá hlavním důvodem proč takovýto žadatel o úvěr schvalovacím sítem neprojde. Existují však poskytovatelé úvěrů, kteří vychází vstříc právě lidem v podobné situaci – ženám na mateřské dovolené, důchodcům a všem, kteří nemají dostatečný příjem. Příjem není totiž to jediné co poskytovatel úvěru zvažuje. Například zohledňuje i plat partnera nebo příjmy celé domácnosti. To se nejčastěji dokladuje výpisem bankovního účtu a dokladem od zaměstnavatele.

I malý obnos postačí

Lidé v takových situacích často potřebují jen malý, dalo by se říct zanedbatelný obnos. Tedy alespoň z pohledu lidí, kteří vydělávají mohou být například tři tisíce tak mizivou sumou, že nemá smysl vůbec o úvěru uvažovat. Ale pro člověka, který pobírá jen rodičovský příspěvek a překvapí ho nečekané výdaje, může jít o vele důležitou sumu. Každý kdo si chce vypůjčit i tuto malou částku by se měl zamyslet nad tím jak ji bude vracet a zda je toho vlastně vůbec schopen. Obzvláště pokud je s dítětem sám.

Kde půjčku získat

Pokud se ve financích moc neorientujete raději volte známou firmu nežli soukromou osobu. Nabídky soukromích osob jsou často velmi lákové a vypadají výhodně, ale nemusí tomu tak být. Proto si raději vyberte trhem prověřenou značku.

Hledejte takovou firmu , která se zaměřuje přímo na malé částky nebo Vám umožní nízkou částku zvolit. To na internetu není žádný větší problém. Určitě není dobré půjčit si více než potřebujete. Čím je vypůjčená hotovost menší o to lépe se pak bude splácet.

Ještě je na místě jako další možnost zmínit Zonky. To je trochu jiný poskytovatel. Přesněji řečeno je to zprostředkovatel půjček mezi lidmi. Zkusit to tedy můžete i tady. Více informací je v samostatném článku.

Ještě rada závěrem

Pečlivě zvažujte vybraného poskytovatele – jeho reference, obchodní podmínky i to jaký postup uplatňuje v případě, že se se splátkami opozdíte. Ještě pečlivě přemýšlejte o tom zda si půjčku brát. To platí hlavně pro samoživitelky a všechny kdo nemají nikoho kdo by jim v případě nouze finančně vypomohl. I když jste si jisti, že půjčku splatíte včas může se stát cokoli.