Jak získat půjčku se záznamem

Mnoho lidí poptává půjčku, kterou mohou dostat i přesto, že mají záznam v registru. Dalším důvodem může být fakt, že potřebují peníze opravdu rychle a bez schvalování nebo prokazování příjmů. Možností jak v této situaci půjčku dostat mnoho není. Alespoň pokud jde o tu správnou legální cestu. Rada, která tu musí zaznít je, že by jste si v takovou situaci půjčovat nikdy neměli. To problémy ještě nikomu nevyřešilo a nebude to fungovat ani u Vás. Ještě než probereme jak k těmto žadatelům přistupují samotní poskytovatelé úvěrů a jaké u nich máte šance pár slov o tom jak se můžete v registru ocitnout.

V registru dlužníků se shromažďují informace o každém kdo měl problémy se splácením úvěru. Do registru se, ale můžete dostat i za pozdní uhrazení složenky třeba za plyn. Možná tam jste a ani to netušíte. Zde je více informací o registrech.

Banky

Pokud máte záznam v bance Vám zcela jistě nepůjčí. Ale přesto nemusí být zbytečné zajít alespoň do banky kde máte účet. Když nic jiného dozvíte se důležité informace, které usnadní další rozhodování. Uvidíte co všechno budete muset dokládat. Prakticky to samé by po Vás měl vyžadovat kdokoliv jiný i mimo bankovní sektor. Pokud to někdo neudělá nebude jeho nabídka nejspíše v pořádku a v takovém případě musíte být velmi obezřetní.

Nebankovní sektor

Nepochodíte ani u žádné nebankovní firmy přestože mnohé tvrdí, že tzv. dávají i těm co nikde jinde neuspějí. Pozor na podvodné firmy. Jsou sice ochotni půjčit, ale vyvažují to nestandardními podmínkami. A právě zde uplatníte informace nabité v bance. Tedy pokud tam zajdete. Dále je také dobré přečíst si jak poznat podvodnou půjčku.

Soukromé osoby

Zde nejčastěji končí rizikový klienti. Soukromníci jsou nejčastěji v hledáčku těch co poptávají půjčku se záznamem. Ale i pro ně platí při poskytování úvěrů naprosto stejná pravidla jako pro banky a nebankovní firmy. I oni si mají klienta prověřovat zda bude schopen svým závazkům dostát. Bohužel podle toho jak to vypadá v poradnách pro finanční tíseň to tak zdaleka, ale není.

Co tedy dělat

Internet je plný pochybných nabídek, které slibují půjčky i lidem se záznamem. Bohužel některé to pravděpodobně opravdu i umožňují. Tím všechny kdo na jejich nabídky bude reagovat pošlou do dluhových pastí a připraví je o poslední majetek, který mají. Rozumné samozřejmě je nejdříve vyřešit důvod záznamu a pak si teprve půjčovat. Pokud to dosud nevíte musíte nejdříve zjistit proč máte zápis v některém z registru dlužníků. To může být z různých důvodů. Nejčastěji to, ale je nesplacená půjčka.