Kde přeplatíte nejméně

Zajímá Vás u které půjčky přeplatíte nejméně? Následující tabulka v tom udělá jasno. Kolik zaplatíte navíc je vyjádřeno konkrétní částkou. Pro srovnání tedy není použito RPSN i když to s tím úzce souvisí. Jako vzorová částka pro porovnávání bylo zvoleno 10 000 Kč. U některých poskytovatelů lze na tuto částku dosáhnout až při druhé žádosti. Ti z tohoto důvodu uvedeni nejsou. Tabulka je řazena od nejnižšího přeplatku. V případě stejné částky je řazení abecední.

FirmaKolik dáte navícPoznámky
Ferratum0 Kčpři vrácení do 30 dní
Kamali0 Kčpři vrácení do 14 dní a 330 Kč při vrácení do 30 dní
Omega půjčka0 Kčpři vrácení do 30 dní
Via sms0 Kčpři vrácení do 30 dní
Zaplo0 Kčpři vrácení do 30 dní
Home Credit806 Kčpři rozložení do 12 splátek (v kalkulačce nelze zadat do splácení)
Provident2 436 Kčve 12 měsíčních splátkách (kratší dobu nelze zvolit)
Netcredit2 500 Kčpři vrácení do 30 dní
Coolcredit3 250 Kčpři vrácení do 30 dní (částku 10 000 Kč lze získat jen u opakované půjčky)
Cofidis6 454 Kčdoba splatnosti není v kalkulačce vidět
Tommy Stachi8 109 Kčpři vrácení do 30 dní
Help financial8 180 Kčdoba splácení 60 týdnů
CreditOn30 996Kčve 12 splátkách

Přehled byl naposledy aktualizován 22. 01. 2019. V současné době již může být situace jiná. Do přehledu nebylo zařazena řada známých firem a to z toho důvodu, že poskytují půjčky od vyšších částek. U některých společností lze kombinací několika parametrů dojít k rozdílným částkám. Uvedené hodnoty je proto potřeba brát orientačně a vždy si u poskytovatele zjistit aktuální nabídku. Mnoho firem ve výši úroku zohledňuje platební minulost, současnou schopnost klienta splácet atd.

Výběr podle nejmenšího přeplatku

Přestože by to nemělo být jediné měřítko mnoho lidí se podle toho kolik tzv. přeplatí rozhoduje. Není se čemu divit. Finance nejsou úplně jednoduchý obor a ne každý všemu úplně porozumí. To nelze nikomu vyčítat. Ale vždy je nutné si přečíst smlouvu a zjistit veškeré podmínky. Předejte tak nepříjemnému překvapení v podobě různých poplatků. Lidé se také často rozhodují podle výše splátky, kterou budou platit a už se neptají kolik dají celkem navíc.

Koho vybrat

Pokud o částce 10 000 Kč uvažujete vyvstává otázka koho zvolit. Logika říká toho u koho nepřeplatíte vůbec nic. To je pravda, ale musíte si uvědomit, že v tomto případě máte na vrácení jen 30 dní což je krátká doba. Pokud chcete splácet málo a málo i přeplatit jako rozumná se jeví nabídka Home Credit. Ať již zvolíte kteroukoliv variantu je potřeba si uvědomit, že vše stojí na včasném splacení.

Půjčky s přeplatkem 0 Kč

Už to bylo zmíněno v předchozím odstavci, ale zde to trochu více rozebereme. Ze seznamu je patrné, že není problém najít někoho kdo půjčuje zadarmo. Firem s touto lákovou nabídkou stále přibývá. To může mít různá úskalí. Tím prvním mohou být různé platby za sjednání vyřízení apod. Nejzáludnější, ale je sankce z prodlení. Všimněte termínu vrácení, který je 30 dní. Ačkoliv se to nezdá je to velmi krátká doba. Ale než se nadějete přijde termín pro odeslání zapůjčených peněz. Tam je to největší úskalí „půjčení peněz zadarmo“. Jakmile termín promeškáte bude účtována vysoká sankce. Sice můžete zažádat o odklad, ale ten je také zpoplatněn.

Je zřejmé. že vybírat jen podle toho kolik dáte navíc není úplně šťastná volba. Vybírejte vždy podle všech parametrů a důkladně čtěte smlouvu.