Mimobankovní půjčky bez doložení příjmů

Co jsou mimobankovní půjčky a jak fungují? Lidé z nejrůznějších důvodů nechtějí ukazovat svůj příjem. Nejčastěji to bude, protože jej nemají pravidelný. Zadlužovat se v této situaci je velice riskantní a na zvážení každého. Přestože už by to tak nemělo být jde stále o nejhledanější osobní úvěry.

Důležitá poznámka. V nedávné době vyšla novela zákona týkající se spotřebitelských úvěrů a dle jeho nového znění nemohou již společnosti poskytovat lidem peníze bez dokládání příjmů. To se samozřejmě týká i nebankovních společností.

Poskytovatelé v této oblasti musí počítat s vysokým rizikem, které si „kompenzují“ poměrně tvrdými podmínkami a poplatky pokud žadatel přestane peníze vracet (to se stává velmi často). Každý poskytovatel má podmínky jiné. Je proto na místě vždy jich oslovit více a ty mezi sebou vzájemně porovnávat. Věnovat tomu trochu času se vždy vyplatí. Ušetřit díky tomu můžete značné částky než když půjdete do holportu s prvním na koho natrefíte.

Jak by to u těchto půjček mělo v ideálním případě vypadat

Nemusíte shánět žádná potvrzení. Ani u zaměstnavatele ani někde jinde. Pro podnikatele a OSVČ platí to samé. Pro většinu žadatelů s této skupiny je to ideální stav. Ale ne vždy to musí platit.

Je otevřena i rizikovým skupinám a dosáhne na ni téměř každý. I ti co jsou na úřadu práce, v důchodu, ženy na mateřské, brigádníci i lidé ve zkušební době.

Nemusíte nikam chodit. Vše si vyřídíte sami na internetu nebo pomocí sms zpráv (tzv. finské půjčky). Žádný osobní kontakt. Někdo dává peníze na ruku. To už se samozřejmě musíte s někým sejít.

Čím méně podmínek je kladeno tím lépe. Nesmí to být nic složitého. Velmi žádané je i nenahlížení do registru, ale takové firmy nelze doporučit.

Peníze dostanete ještě ten den. Maximální rychlost je vždycky žádoucí. Za 15 minut je trochu utopie, ale do pár hodin se to zvládnout již dá. Jak rychle to půjde je potřeba si předem ověřit. Raději počítejte s tím, že napoprvé to bude trvat o něco déle.

Přiměřená RPSN. Je otázkou co je přiměřená a pro každého bude hranice někde jinde. To si musí určit každý sám kolik je ochoten zaplatit. V této oblasti jsou běžné i stovky procent což je samozřejmě hodně.

Možnost kdykoliv splátky odložit. To je dobrá možnost, ale nebude samozřejmě zadarmo. Dopředu si zjistěte za kolik se nabízí.

Není požadována nepřiměřená zástava. Zastavovat pár tisíc čímkoliv co má hodnotu několikanásobně vyšší není dobrý nápad.

Hlavní bonus je, ale stále ten, že to musí fungovat bez prokazování příjmů.