Nulové RPSN

Myslíte si, že nulové RPSN je nesmysl? Proč by Vám měl někdo půjčoval bez RPSN a poplatků? Jenže takové půjčky opravdu existují. Už i u nás nabízí řada firem půjčku bez poplatků a úroků. Říkáte si proč to tak někdo dělá? Důvod je prostý. Konkurence je veliká a firmy se všemožně snaží zlákat potencionálního klienta na svojí stranu. A o zisk jistě nepřicházejí. Řada lidí nezvládne peníze vrátit v termínu. To pak samozřejmě není zadarmo (tam je ten zisk). Tento důležitý bod probereme níže.

Jen poprvé

Nepočítejte s tím, že peníze bezúročně dostanete pokaždé když budete chtít. Týká se to vždy jen první půjčky. Byla by to krásná představa. Půjčit si, peníze vrátit nic za to neplatit a takhle to udělat kdykoliv budete potřebovat. Bylo by to fajn, ale tak to nefunguje. Při další půjčce u stejné firmy již platíte úroky. Takže tuto výhodu můžete čerpat pouze jednou.

Ideální půjčky do 10.000 Kč pro spolehlivé

Napoprvé také nedostanete velkou částku. Počítejte maximálně s částkou 8.000 korun. Více jak 10.000 Kč nikdo zatím nenabízí. Firmy než půjčí více peněz si chtějí ověřit jak budete splácet. Teprve až při následující půjčce jsou ochotny nabídnout více. Takto to dělá třeba firma Rerum a několik dalších. Kdo nemá problém s krátkou dobou zápůjčky a vyhovuje mu i částka může si u některé z nich zažádat.

Jeden háček

Nicméně i přesto je to velmi dobrá volba pro ty co potřebují částku zhruba do 10.000 Kč. Vše má, ale jeden menší háček a to termín na vrácení peněz. Ten je většinou jen 30 dní. To není mnoho a je potřeba s tím dopředu počítat. Jinak budou napočítány sankce a ty budou, ale také nemusí být velké.  Vše zdarma je tedy jen pro ty co dodrží stanovené podmínky. Pro kolik lidí je takto krátký čas na vrácení splnitelný se můžeme jen domnívat. Mnoho jich asi nebude.

Krátce o RPSN

Co to vlastně je RPSN u spotřebitelských úvěrů? Málokdo přesně ví co tato zkratka znamená. Většina lidí sleduje výši úroku, ale ta je méně důležitá. Jednoduše řečeno je to číslo v němž jsou započítány veškeré náklady. Tedy to co zaplatíte navíc. Berte to, ale hodně s rezervou protože to je hodně zjednodušené. Výpočet je poměrně složitý.

A co banky

Půjčky s nulovým RPSN budete u bank hledat marně. Jestli to začnou někdy banky nabízet je otázkou. Zatím je tedy poskytují výhradně nebankovní subjekty. Ale ani tady to nedělají zdaleka všichni. Firem s touto nabídkou je spíše méně než více.