Odklady splátek zdarma

Tak to vypadalo na velký přehled těch, kteří nabízejí odklady splátek oproštěné od finančních sankcí. Opak je, ale pravdou. Podařilo se najít pouze dva. Tady rovnou jsou:

Všude jinde je tato možnost za poplatek. Původně mělo jít o nekonečný přehled těch kteří mají ve své nabídce odklady úvěrů bez poplatků, ale seznam je velmi krátký. Alespoň prozatím. Snad. Situace se bude pravděpodobně rychle měnit a rychle bude přibývat těch, kteří si za tuto operaci nic neúčtují. Zatím většina poskytovatelů nenabízí možnosti odložení vůbec nebo za poplatek.

Odložení splátek podmínky

Ale i tam kde je možnost splátky zadarmo odložit na Vás čekají určité podmínky. Nejčastěji to je několik řádně a včas zaplacených měsíčních splátek. Jak zjistit jak je to u Vašeho poskytovatele? Předně, každý kdo si půjčuje by to měl mít zjištěné ještě než podepíše smlouvu. Pokud to někdo neudělal musí hledat v obchodních podmínkách nebo kontaktovat svého věřitele.

Problémy se splátkami

Pravdou je, že velká část lidí se během splácení dostává do problémů a nevrací peníze včas. Často už u první splátky. Poplatek za odložení plateb je tak pro poskytovatele další zajímavý zdroj zisků. Důvody k odložení, ale nejčastěji jsou ztráta zaměstnání a dlouhodobá nemoc. Možným řešením pro mnohé by bylo snížení půjčky (splátek), ale na to asi žádná z firem nepřistoupí.

Pojištění (ne)schopnosti splácet

Existuje možnost jak se chránit. Tou je pojištění schopnosti splácet. Ale i tady je potřeba dopředu si zjistit na co vše lze uplatnit. Tomu to tématu bude věnován samostatný článek.

Je seznam neúplný? Víte o někom dalším? Napište a bude doplněno.