Odložení splátek

Odložení splátky u půjčky je pro většinu těch co mají nějakou půjčku dost časté. Tak trochu se to dá i očekávat. Ten kdo si půjčuje se do problémů s vracením peněz dostává lehce a bohužel i často. Když se do takové situace dostanete nezoufejte. Vše se dá řešit.

Mohou, ale nastat i jiné důvody. Například nemoc. Je dobré si dopředu zjistit zda na něco takového budete mít nárok, když se do této situace dostanete. Možnost odložení plateb při dlouhodobé nemocenské se může hodit každému i když to se to tak nemusí jevit.

Co dělat když potřebujete odložit splátky

Rada je jednoduchá. Ihned situaci začněte řešit. Na nic nečekejte. Každý solidní poskytovatel když uvidí Vaší snahu Vám pokud to bude možné vyjde vstříc. Nemůžete, ale pochopitelně čekat „splátkové prázdniny“ trvající několik týdnů nebo měsíců. Před dluhem neutečete a tak jako tak ho budete muset jednou splatit.

Jak k tomu přistupují firmy

Některé odklady přímo nabízejí, jinde po něm musíte doslova pátrat. Pravděpodobně bez vyjímky je prodloužení splátek zpoplatněno. Buď procenty z vypůjčené částky nebo pevnou sazbou. Informace, které se podařilo dohledat jsou v tabulce.

Home CreditZa každých 12 měsíců můžete odložit jednu splátku za poplatek.
FerratumOdložení platby může být až 60 dnů. Podmínky nejsou na webu popsány. Žádost o prodloužení musí být schválena.
AcemaNeuvádí žádné informace k odkladu. Jen, že je možný. Žádost se odesílá písemně.
Perfect Money2x 7 dní za 8% úrok z vypůjčené částky.
CetelemBez podrobností.
CreditonK odkladu je pouze uvedeno, že se mám používat jen v nejnutnějších případech.
ProvidentMožnosti odložení splatnosti se na webu nepodařilo dohledat.

Nestrkejte hlavu do písku

Obecně platí pokud se dostanete do problémů co nejdříve kontaktujte Vašeho poskytovatele půjčky. Platí to i v případě, že se Vám nikde nepodaří najít podmínky odložení tak jak je u některých firem napsáno výše. Pravděpodobně tuto možnost nabízejí, ale jen ji nemají dostupně uvedenou. Napište e-mail, pošlete sms nebo volejte.

V případě, že víte o blížících se problémech ještě před termínem splátky začněte okamžitě jednat a na nic nečekejte. Samo se to opravdu nevyřeší.