Pozor na vratné kauce

Pozor na podvody. Vratná kauce u půjčky jako její záruka je nejčastější způsob podvodu. Už samotný princip je tak trochu paradoxní. Dávat někomu peníze, když je sami potřebujete. Přitom stačí držet se pár zásad a půjčky s vratnou zálohou Vám nemusí přidělat ani vrásku.

Vratná půjčka podvod

Úplně vždy mezitím rovnítko být nemusí, ale bohužel to tak většinou je. Vratná záloha u půjčky je většinou past. Když ji někomu dáte je dost pravděpodobné, že už ho nikdy neuvidíte. A samozřejmě ani své peníze. Nejčastěji takto jednají soukromé osoby.

Jak poznat podvodné půjčky

Pokud je pro Vás půjčka na vratnou zálohu jedinou možností jak si půjčit nebo pro ni máte jiné důvody vždy se držte následujících rad. Osobu nebo firmu si důkladně prověřte. K tomu Vám stačí internet. Podívejte se do obchodního rejstříku. Můžete také jméno dotyčné osoby nebo firmy zadat do vyhledávače a zjistit si tak případné recenze.

Další dobrou možností je požádat o smlouvu. Řekněte, že si ji chcete pročíst doma v klidu a nabídněte další schůzku následující den. Když nevyhoví a smlouva o půjčce Vám není dána máte jasný signál. S největší pravděpodobností je to smyšlená půjčka.

Způsob jak se tomuto podvodu vyhnout je velmi jednoduchý. Spotřebitelský úvěr neboli půjčka musí být vždy bez poplatku předem.