Proč mi nikde nechtějí půjčit

Nikde mi nechtějí půjčit. To je častý stesk lidí, kteří podávají žádosti všude možně, ale nikde nemají úspěch. Zkrátka všichni jim jen slibují ale půjčit nechtějí. Proto se také pak ptají půjčí mi někdo peníze a existuje vůbec okamžitá půjčka bez dokládání příjmu? S tím příjmem je to ošemetná věc, ale o tom až později. Důležité je, že pokud se dostanete do této fáze je něco špatně a musíte se sami sebe zeptat proč to tak je a najít příčinu tohoto stavu. Díky tomu se pak dá určit na koho se má smysl se žádostí obracet a na koho ne.

Mimochodem, pokud Vás několik známých firem po sobě odmítne je to jasným signálem, že Vaše finanční situace není v pořádku a další finanční závazek by byl již nezvládnutelný.

Možné příčiny odmítání

Nejčastější příčina neustálého odmítání je existující dluh. Často o něm ani nemusíte vědět. A nemusí to nutně být jen nesplacenou půjčkou. Původ může být i úplně někde jinde. Třeba máte nedoplatek u mobilního operátora, dopravního podniku, za zboží na splátky, u dodavatele plynu nebo elektřiny či u dalších poskytovatelů služeb.

Nemusíte, ale ani nikde přímo dlužit. Můžete mít hodně finančních závazků, které musíte každý měsíc splácet. A to může být důvod proč již další obnos v jakékoliv hodnotě nebo i jen mikrohotovost nikde nemůžete dostat. I toto jsou si firmy schopné ověřit.

K častým příčinám patří nedostatečný nebo nedoložitelný příjem. Hranici kolik musíte vydělávat má každý poskytovatel nastavenu jinak a prakticky ji předem nelze zjistit. Mnoho lidí díky tomu ztratí spoustu času zadáváním žádostí všude možně. Jediné co s tím můžete udělat je, že se na to předem zeptáte. Další příčina může být také to, že pracujete ve zkušební době nebo nemáte se zaměstnavatelem smlouvu na dobu neurčitou.

Kdo zaručeně půjčí

Po takovém kolotoči se logicky každý ptá kde se dá získat půjčka bez vyptávání. Kdo se ocitne v této situaci začíná být zoufalí a přestává řešit podmínky. A tady začínají problémy. Nedej bože když se někdo poptává kde najít lichváře. Pokud někdo inzeruje, že půjčí každému logicky nemůže být něco v pořádku. Nenechte se nikdy na takové podmínky zlákat. Je to jen jistá cesta do problémů. Nenechte se k tomuto nikdy zlákat a nikdy nepřistupujte na nevýhodné podmínky.

Půjčení peněz od soukromníka

Peníze od soukromých osob jsou dalo by se říct jsou hitem poslední doby. Hodně lidí se mylně domnívá, že tady to půjde hladce. Neměla by to, ale být pravda. Záměrně je napsáno neměla, protože spousta podnikavců nejednají podle pravidel, která pro ně platí stejně jako pro ostatní subjekty podnikající v této oblasti. Nebankovní půjčky bez registru od soukromníka by tedy nemělo platit. I ten je podle zákona povinen zjistit si Vaší finanční situaci a podle toho se rozhodnout. Vůbec by neměl dát hotovost někomu o kom je mu známo, že ji nebude schopen vrátit.

Pokud to někdo nerespektuje a jak se říká cpe Vám peníze horem dolem zcela jistě nemá dobré úmysly. Těmto lidem je jedno, že nebudete mít peníze na splácení. Jednají jen ve svůj prospěch.