Půjčení peněz na internetu

Drtivá většina půjček je sjednána přes internet. Není se co divit. Internet máme všichni už i v mobilu a informace na něm jsou snadno dostupné. Málo koho dnes napadne zajít na kamennou pobočku úvěrové firmy. Je to právě internet kde se půjčky hledají nejčastěji. A pokud žijete na malém městě nemáte vlastně ani jinou možnost. Samotné firmy také z důvodu úspor internet upřednostňují. Je pro ně levnější provozovat webové stránky a infolinku než mít po celé republice pobočky s armádou zaměstnanců.

Pokud se s sítí moc nekamarádíte nemusíte zoufat. Můžete si tam jen najít kontakt a pak buďto zavolat, vyplnit formulář nebo poslat e-mail. Někde je možnost jen poslat sms a pracovník z dané firmy Vám zavolá zpět. Jestli je pro Vás tahle cesta nejschůdnější můžete ji samozřejmě využít. Je zde také stále možnost zajít někam na pobočku, ale je to složitější. Jejich hustota není moc velká. Ta možnost tu, ale je.

Když to chcete vyřídit osobně

Co dělat pokud dáváte přednost osobnímu vyřízení? Zde to budete mít o něco těžší. Můžete zajít do banky. Nemusíte jít nutně jen tam kde máte účet, ale určitě si udělejte čas a obejděte jich více. V té „Vaší bance“ nemusíte nutně dostat tu nejlepší nabídku. Pokud si vyberete jinou banku počítejte s tím, že si u ní budete muset založit účet.

U nebankovních firem budete muset trochu pátrat. Ne všechny mají pobočky a budete si muset zjistit zda se ve Vašem okolí nějaká nachází. Pokud ne budete muset vzít zavděk tou firmou, která má pobočku ve Vaší blízkosti. Má to, ale tu nevýhodu, že u ní nemusíte dostat tu nejlepší nabídku.

Postup žádosti na internetu

Půjčit si dnes peníze není nic složitého. Stačí jen vybrat vhodného poskytovatele a podat si žádost. A jak taková žádost zhruba probíhá? Vyplníte formulář na webových stránkách a Vaše žádost se odešle ke schválení. Pak budete muset doložit svůj příjem a nějakým způsobem tento doklad poslat do dané firmy. Pokud to umíte můžete doklad nafotit (to zvládne i mobil) a poslat na e-mail nebo opět vložit přes webové rozhraní. Doklad můžete odeslat i klasicky poštou, ale pak musíte počítat s prodlevou než jej pošta doručí.

Když je žádost schválená musíte ještě podepsat smlouvu. To může proběhnout zase e-mailem nebo poštou. Odešlete ji zpět a pak teprve dojde k vyplacení peněz. U opakované půjčky (v rámci jedné firmy)  je proces rychlejší protože již nemusíte projít procesem schvalování a dokladování.

Popsaný postup je obecný a každá firma to má trochu jinak.

Jak vidíte vyřídit si půjčku na internetu není nic těžkého a zvládne to opravdu každý. Cílem firem je udělat vše nejednodušší a vše urychlit. Je to v jejich vlastním zájmu. Důkazem toho je například Česká spořitelna.

Inzerce půjček soukromé osoby

Inzerátů půjčky od soukromníka na ruku je plný internet. Vypadají super výhodně, ale nemusí to tak být. Mnoho lidí v nich vidí způsob jak sehnat rychle peníze. To, že není něco v pořádku můžete mimo jiné poznat podle toho, že k jejich získání nebudete potřebovat žádný doklad o příjmů.

Stále pamatujete na to, že na místě je opatrnost. I v prostředí internetu můžete narazit na lichváře a podvodníky.