Půjčím vlastní peníze

Mnoho žadatelů má se svojí žádostí problém kdekoliv uspět. Důvodů může být několik. Nedostatečný (nízký) příjem, exekuce a dluhy, vysoké výdaje. Jaké máte výdaje posuzují především banky. Jde především o nájem, platby za energie a o již sjednané úvěry které možná máte a platíte. Proto se lidé hodně obracejí na nebankovní společnosti a čím dál častěji na soukromé osoby jednotlivce. Nabídek typu půjčím z vlastních zdrojů je všude velmi mnoho. Jsou tak výhodné jak se o nich tvrdí?

Nejmírnější podmínky

Je pravda, že získání peněz u této skupiny poskytovatelů může být o něco snažší než jinde. Nebankovní půjčka od soukromníka je spravidla tou nejdostupnější. Ale i na živnostníky se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, který musí dodržovat. I zde pro Vás platí, že musíte pečlivě zvažovat s kým smlouvu uzavřete. Některé nabídky hraničí s lichvou a jiné zase požadují nepřiměřené zástavy s jasnou snahou získat zastavěnou věc místo vypůjčených peněz a úroku.

Kdo nejčastěji neuspěje

Skupinou lidí, kteří mohou mít se získáním problém jsou senioři, matky na rodičovské dovolené, lidé vedení na úřadu práce a studenti. Všichni tito lidé nejvíce řeší kde rychle sehnat peníze a velmi často pak hledají inzeráty půjček u soukromníků. U nich tak nějak předpokládají, že nebude s půjčením problém. Pravda to je, ale jen částečně. Všichni kdo půjčí musí posuzovat zda ten kdo žádá bude schopen svým závazkům dostát. Platí to i pro soukromé peníze z vlastních zdrojů.

Proč soukromník půjčí a jinde ne?

Je to z toho důvodu, že je ochoten nést větší riziko. Toto riziko je, ale kompenzováno vyšším úrokem, který budete platit. Tato kompenzace může mít i jiné podoby. Nadhodnocené zástavy nebo nepřiměřené poplatky. Požadavek na kauci má vyloženě znaky podvodu. Viz. níže.

Od roku 2016 pro všechny kdo půjčují peníze bez vyjímky platí, že musí každého žadatele prověřit zda bude schopen splácet. Pokud zjistí, že ne nesmí takový člověk nic dostat. Ten kdo má dlouhodobé finanční problémy, někde nesplácí, má dluhy nebo je v exekuci by tedy neměl uspět ani tady.

Půjčím vlastní peníze

Těchto lákadel jsou plné inzertní weby. U těchto nabídek musíte být velmi opatrní obzvláště pokud jsou super výhodné. Bude se to tu opakovat, ale pozor si dejte na nestandardní podmínky. To bývají různé způsoby ručení majetkem nebo kauce. Princip kauce je takový, že musíte někomu dát peníze ještě před tím než půjčku dostanete. Ty máte po nějaké době dostat zpět. Dost často k tomu, ale nedochází a není možnost jak se jich domoci. Dejte si na to pozor a raději dejte přednost někomu kdo je nepožaduje.

Zonky

Ještě zde krátce zmíníme již dnes známé Zonky. To svým způsobem sdružuje soukromé investory. Stará se o prověřování žadatelů a vše potřebné kolem. Pokud chcete půjčku od soukromých osob je to nejlepší místo kde začít.

Najít soukromého investora nemusí být až takový problém. Pozorně si prostudujte za jakých podmínek pro Vás si půjčujete. Nenechte se snadno zlákat. Je jasné, že pokud je někdo v situaci kdy dlouho hledá někoho kdo mu půjčí a konečně najde, tak ze samé radosti není tak obezřetný. Dejte si na to pozor a věnujte dostatek času na pročtení podmínek a smlouvy.