Půjčka na auto

pujcka-auto

Sny o novém nebo ojetém autě můžete proměnit ve skutečnost. Stačí k tomu jen vybrat vhodnou firmu, která půjčky na automobily poskytuje. I zde je velká nabídka nebankovních společností. Na rozdíl od běžných půjček kde se po nich nejčastěji „sahá“ je v tomto sektoru i velká nabídka prakticky všech bank. Takže i tam můžete zajít. Ale teď se budeme zabývat těmi nebankovními.

Auto je jeden z nejčastějších důvodů na co si všichni půjčujeme. Zpravidla jde o vyšší částky. Přibližně od 100.000 Kč (ale i pětkrát více) výše čemuž se podřizují nabídky firem. častá otázka je zda se dají někde sehnat ojetá auta na splátky bez navýšení. Odpověď je taková, že zatím nikde.

Rozhodnutí zda si pořídit nové či ojeté je především na Vašich schopnostech splácet na čemž je přímo závislá výše úvěru. Většině z nás plně dostačuje tzv. ojetina která na rozdíl od nového vozu rychle neztrácí na hodnotě. Je také už prověřena časem a tak při výběru značky a modelu může vsadit více na jistotu.

Jaká je nejlepší firma když si chci půjčit na ojeté auto?

Ideální je když u ní najdete následující parametry:

  • prvně se musíte hned podpisem smlouvy stát jediným vlastníkem vozu
  • nejsou žádné poplatky za vyřízení a vedení účtu
  • technický průkaz máte Vy
  • nemusíte autem ručit

Takto by měla vypadat autopůjčka. V praxi budete muset pravděpodobně z některého bodu slevit.

Jak je to s úvěry u autobazarů

Autobazary mají nasmlouvanou nějakou banku  nebo úvěrovou společnost u které si splácení sjednáte. Jde vždy o konkrétní společnost takže nemáte v tomto případě možnost výběru.

Nové auto na splátky bez navýšení

Zatím se nepodařilo nalézt firmu, která nabízí auto na splátky bez navýšení. Něco jako jsou půjčky zdarma při dodržení termínu splacení. Ty, ale využít nelze protože jde o malé částky v řádu jednotek tisíců korun. Pokud o nějaké firmě víte napište.