Půjčka na bydlení od státu

pujcka-bydleni

Stát se rozhodl podpořit mladé rodiny s dětmi v oblasti bydlení. Je to problém, kteří řeší hodně mladých lidí. Bez pomoci nemají prakticky žádnou šanci dosáhnout na vlastní bydlení. Pokud jste také v takové situaci jistě Vás zajímá co můžete dostat.

Kolik si můžete půjčit

Půjčky se budou dávat v rozmezí 50.000 až 600.000 Kč. To bohužel na vlastní byt asi nikomu stačit nebude. Částka by tedy mohla být vyšší, ale na druhou stranu je s tím spojena delší doba splácení a vyšší splátka.

Podmínky pro získání

Tento úvěr dostanou jen lidé, kteří jsou mladší 36 let a nemají více jak jedno dítě do 6 let. Zde je jasně vidět, že stát chce půjčovat jen lidem v produktivním věku a těm kteří mají největší šanci bez problému splácet. Stát bude chtít doložit Vaše zaměstnání a možnosti jak budete splácet. Jak se bude prokazovat, že je žadatel schopný splácet se zatím neví.

Vlastnosti úvěru

Úroková sazba bude nízká. Bohužel konkrétní číslo zatím není známo. Ale bude spojena se sazbou v EU a dá se očekávat, že bude opravdu velmi nízká. Splácení bude možné v těžkých životních situacích přerušit. Maximální délka splácení je zatím  stanovena na 15 let. Ve výjimečných případech bude možnost ji protáhnout až 21 let. Úvěr bude možné kdykoliv bez pokut splatit dříve.

Od státu je to dobrý počin. Snad jediné co se dá vytknout je maximální výše půjčky a podmínka max. jednoho dítěte. Těch co mají dvě a potřebují vlastní byt bude také hodně. Kdy vše vejde v platnost nebylo zatím oznámeno.