Půjčka na cokoli

Vadí vám účelové úvěry? Nechcete aby vám někdo říkal na co smíte a nesmíte půjčené peníze použít? Existují samozřejmě spotřebitelské úvěry, které jsou od tohoto oproštěné. V tomto směru se situace za poslední roky výrazně změnila a není problém takový najít. Takových je ostatně většina. Půjčka na cokoliv je neúčelová. Můžete ji použít na co chcete. Nikdo se vás nebude předem ani potom ptát na co peníze použijete.

Ještě v době nedávné to tak vždycky nebylo. Hodně firem chtělo vědět na jaký účel peníze použijete. Dost často to byl, ale jen průzkum a statistický údaj ze strany dané firmy. Účelové půjčky existují, ale dál. Typickým příkladem je, když si někdo bere zboží na splátky v obchodě (elektro, nábytek, apod.) nebo auto v bazaru. V těchto a dalších případech peníze nedostanete.

Kdy na půjčku radši zapomenout

Pro koho půjčka na cokoli naopak vhodná není? Pro toho kdo si chce půjčit aniž by to bylo nezbytně nutné – pro takového žadatele není ostatně vhodná žádná půjčka. Vždy je lepší a koneckonců i levnější na danou věc naspořit, než si na to půjčit. Ne vždy je to však možné. Dále není vhodná pro žadatele, kteří jsou již zatíženi tak velkým množstvím úvěrů, že se dostávají do dluhové pasti – není dobré si půjčovat na to, abychom zaplatili jiný úvěr. A v neposlední řadě není vhodná pro lidi, kteří nemají dostatečný pravidelný příjem. Může se to zdát jako banalita, ale bez pravidelného příjmu se nejen finance těžko plánují, ale také se těžko splácí. Bohužel mnoho lidí s tím vůbec nekalkuluje.

Jak postupovat pokud půjčku opravdu potřebujete

Porovnejte si více nabídek a vyberte tu nejvýhodnější. Nezkoumejte jen úroky a výši RPSN, ale také smluvní podmínky. Zajímejte se o daného poskytovatele a prozkoumejte, jak bude postupoval v případě, že byste se ocitli ve finanční tísni a nespláceli. Jen tak předejdete do budoucna případným problémům. Pokud jste na to dva půjde vše od dost snáz. Například Cofidis nabízí tzv. partnerskou půjčku kde máte podstatně větší šance. Dobré také je pokud poskytovatel má v nabídce pojištění schopnosti splácet a odklady splátek. Nikdy nevíte do jaké situace se během doby trvání úvěru můžete dostat a tohle se vždy hodí.

V bance

Kdo má svoje finance v pořádku a má pravidelný prokazatelný příjem může pro něj být nejlepší volba obrátit se na svojí banku. Podívejte se do internetového bankovnictví a pravděpodobně tam nějakou připravenou nabídku naleznete.

Nebankovní

Podstatně výraznější zájem je o nebankovní produkty. Je zde větší výběr a mnohdy i odlišné podmínky. Nebankovních půjček není potřeba se při rozumném chování bát. Jsou pod stejným dozorem jako banky.