Půjčka na složenku

poštovní poukázka C

Půjčka na složenku je mezi lidmi stále velmi žádaná a vyhledávaná. Těžko říct proč to tak je. Protože probíhá úplně stejně jako každá jiná. Začíná to už žádostí a jejím následným schválením. Jde jen o ten poslední krok. Jak dostat peníze od věřitele k tomu kdo je bude čerpat. Mnoho lidí se domnívá, že se po klientech požadujte minimum dokladů. Třeba jen občanský průkaz. Není to, ale pravda. A je toho víc.

Anonymita

Další mylnou domněnkou je naprostá anonymita. Pokud má někdo dojem, že půjčka složenkou mu poskytne úplnou nebo částečnou anonymitu tak se plete (možná je to ten důvod proč jsou stále tak vyhledávané). Firmy mají dostatek nástrojů jak si ověřit data, která jim o sobě poskytnete. Snažit se vyhnout splácení například uvedením neplatné adresy nikomu neprojde. Lepší to ani nezkoušet.

Kde je najít?

Půjčování na složenky (poštovní poukázka C) dnes již budete hledat marně. Je to stejné jako SMS půjčky. Ty už dnes také nikde nenajdete. Maximálně narazíte na pár poskytovatelů, kteří ji pod tímto “obchodním označením” ještě nabízejí. Ale prakticky k tomu nedojde. Objem peněz poslaných složenkou nebude moc velký. Dnes již můžete peníze dostat jen zasláním na účet nebo na ruku v hotovosti.

Důvody proč to tak nedělat

V podstatě ani není jediný rozumný důvod se zaslání částky na účet vyhýbat. Má ho každý a některé jsou i zdarma. Převod jde velmi rychle hlavně u těch, kteří jej mají ve stejné bance. Ale ani z jedné banky do jiné to již netrvá dlouho. Většina převodů proběhne do druhého dne. Takhle rychle to zde probíraná složenka C nezvládne. Nicméně v tomto článku se dočtete co můžete dělat když účet v bance nemáte nebo si ho nechcete zakládat. Pár možností ještě existuje.

Žijeme v době kdy hodně věcí probíhá po internetu. Internet máme i v mobilech a to včetně bankovnictví. Nikomu se asi nechce dlouho čekat než mu peníze přijdou. Taková, ale půjčka poštovní poukázkou přesně je. Než se peníze k příjemci dostanou může to trvat i 3 dny (většinou to bývá 2 dny). Pak si, ale pro ně ještě musíte dojít na poštu. Není to rychlé ani pohodlné. Těžko soudit komu to tak může vyhovovat.

Pozor na splácení

Ani na splácení se nedoporučuje složenky používat. Opět je to ta nejdražší varianta. Při dlouhodobém splácení může tento způsob hrazení úvěr prodražit až o několik stovek korun. I zde vítězí bezhotovostní převod z banky do banky. Dále se vystavujete riziku, že platba nebude kvůli delší době převodu připsána ve stanoveném termínu a sami si tak splácení výrazně díky postihům výrazně prodražíte. Některé společnosti mají za pozdní platby velmi vysoké postihy. Nejspolehlivější je nastavit si trvalý příkaz s odesláním alespoŇ 5 dní před datem splatnosti. Datum splatnosti je den kdy musí být platba u příjemce. Nikoliv den kdy ji odešlete!

Jiné výhodnější nabídky

Nezbývá tedy než jen zopakovat, že tento způsob zaslání peněz dnes již nikdo v nabídce nemá. Všechny důvody jsou zde již popsané snad jen kromě vysokých nákladů. Všechny firmy používají bankovní převody. Při zvolení této varianty můžete dostat i půjčku zdarma. Není tedy důvod složitě a zdlouhavě hledat cokoliv jiného.