Půjčka na vánoce

Je to období plné stresu kdy se všechno řeší na poslední chvíli. Lidé v obchodech skupují i to okolo čeho celý rok jen procházejí. Jsou také bohužel více ochotni zadlužit se nebo vyčerpat všechny svoje úspory. Zkrátka dělají se ne moc promyšlená rozhodnutí.

Vánočními půjčkami se nerozumí nic jiného než ty běžné spotřebitelské. Tedy jakákoli půjčka (spotřebitelský úvěr), která nemá žádná omezení na co ji můžete čerpat.

Otázkou zůstává zda je vůbec rozumné zadlužovat se kvůli vánočním dárků. Jistě, děti jsou vážný důvod. Pokud máte jistotu, že se vaše situace po svátcích změní nebo už nyní na 100 procent víte, že vám přijdou peníze půjčte si. Tím prakticky nic nezkazíte.

Ovšem pokud do toho jdete s tím, že vlastně nevíte jak budete splácet raději si žádný dluh nedělejte. Myslete na to, že radost bude jen krátká, ale splácet můžete až do dalšího Ježíška nebo ještě déle. A co potom budete dělat?

Jakým způsobem se lidé na vánoce nejčastěji zadlužují?

  • Na prvním místě jsou půjčky.
  • Spotřebitelským úvěrem za nákup zboží na splátky.
  • Kreditní kartou na které jdou tzv. do mínusu.
  • Kontokorentem nebo jinou formou debetu.

Banky udávají, že je mají v tomto období zvýšený zájem a v průměru si lidé nejčastěji půjčí 8.000 Kč. Tím se dostáváme k vele důležité otázce.

Kolik peněz si vzít?

Pokud si chcete udělat dluh vyloženě jen na nákup dárků pod stromeček je to jednoduché. Předem si projděte obchody nebo eshopy a spočítejte si kolik za dárky utratíte. Stejně tak postupujte i v případě, že peníze chcete použít na nákup potravin atd. Nepůjčujte si zbytečně výrazně více! Myslete na to, že budete muset vše vracet. Prostě si udělejte plán. Nezapomínejte také, že něco stojí i oslava příchodu nového roku.

Kde si půjčit?

Jak již bylo napsáno výše jde o běžné půjčky. Žádné speciální vánoční neexistují. Některé se tak mohou jen přejmenovat v rámci propagace a reklamní kampani v tomto období. Z toho plyne, že se můžete obrátit na kteroukoliv firmu.

Tip na závěr jak ušetřit nebo se vůbec nezadlužit

Prakticky ihned po svátcích jsou všude výprodeje ve kterých lze naprosto stejné zboží koupit mnohem levněji. Rada tedy je vyrobit všem poukázky a dárky koupit až začnou tyto výprodeje. V e-shopech to začíná hned po vánocích a v obchodních domech zpravidla také ještě před koncem roku. Nejedná se tedy o žádné dlouhé čekání. Zvažte tuto možnost alespoň u dospělých. Možná si nakonec nebudete ani muset dělat dluh.