Půjčka zdarma

Víte o tom, že si můžete půjčit peníze a nebude vás to stát vůbec nic navíc? Je hned několik firem, které takto lidem půjčují. Jak a proč to vůbec dělají?

Jak to funguje

Obecně spotřební úvěry fungují tak, že věřitelé tím to způsobem nechává své peníze vydělávat a zhodnotit – tím ziskem je myšlen úrok. Ale nejen on – s půjčkami a úvěry obecně jsou spjaty různé poplatky. Jako například za uzavření úvěru (méně časté), jeho předčasné splacení nebo mimořádnou splátku. To, o kolik dohromady zaplatíme navíc určuje cenu našich vypůjčených peněz – můžeme to vyjít poměrně levně, ale také pěkně draze. Anebo dokonce zdarma.

Co z toho věřitel vlastně má?

Proč někdo dává lidem peníze a nic za to přitom nechce? Půjčka zdarma znamená, že za ni neplatíme žádný úrok ani žádné další poplatky, pokud vše splatíme včas, zaplatíme jen tolik, kolik jsme si dostali. Vezmeme si pět tisíc a za několik týdnů vrátíme pět tisíc. Vezmeme si deset tisíc a za několik týdnů vrátíme deset tisíc. Dosaďte si libovolnou částku a vždy bude stejná.

Co z toho pak vlastně ty firmy mají? Ačkoliv to tak nevypadá, tak zisky. Jak je to možné když nepřeplatíme ani korunu navíc? Jednoduše. Zásadní podmínkou je vrátit peníze v daném termínu a dodržet všechny ostatní podmínky. Kdo to nedodrží bude hradit penále z toho plynoucí. Je otázkou kolika lidí se to bude týkat, ale lze odhadovat, že velké většiny. A tady je ten zisk firem.

Komu se může hodit

Na trhu rychlých nebankovních půjček tedy existují produkty u nichž nezaplatíme ani o korunu navíc. Jsou výhodné už jen proto, že jsou bezúročné. Uznejte sami. Něco takového vám v žádné bance nenabídnou!

Pro koho je vhodná? Třeba pro lidi, kterým chybí menší obnos v řádu několika tisíc a kteří si jsou jisti, že peníze v termínu bez problémů vrátí. Přijde vhod pokud se vám v domácnosti něco porouchá nebo musíte zaplatit jiný nečekaný výdaj, který nepočká. Je to jaká si obdoba bezúročného období na kreditní kartě s tím, že váš úvěr končí okamžikem splacení.

Pokud o rychlé půjčce zdarma uvažujete prozkoumejte si pečlivě smluvní podmínky. Je důležité, abyste nebyli zavázáni k opakované půjčce, která už bezúročná není a aby se samotným sjednáním nebyly spojené žádné a to ani symbolické poplatky. Zároveň si musíte být vědomi, že si půjčíte jen jednou menší obnos a že tyto peníze bez problémů z třeba výplaty vrátíte věřiteli. Kdo na to má nemusí se ničeho bát – jednoduše řečeno.