Půjčky na mateřské ano nebo ne

Maminky na mateřské dovolené mají často problém vyjít s penězi. Ještě výraznější je to u samoživitelek s dítětem. Rodičovský příspěvek mají často sotva 10.000 Kč měsíčně. Hodně maminek řeší finanční situaci nějakou rychlou půjčkou. To bohužel často končí špatně. Je zřejmé, že z takto nízkého příjmu je takřka nemožné cokoliv splácet. Vzít si další půjčku někde jinde nic neřeší a problém se jen prohlubuje. Celé to často končí dluhovou pastí. Dostat se z kolotoče splátek je potom velmi těžké a v dané situaci skoro jistě nemožné. Mít dluhy a přitom se starat o dítě je asi ten nejhorší scénář co si lze vůbec představit. Jak tomu předcházet? Dají mi půjčku na mateřské?

Jak to řešit

Pokud jste na rodičovské dovolené a nevycházíte každý měsíc s penězi určitě si neberte půjčku když je z toho předem jasné, že nebudete schopni splácet. Místo toho zkuste požádat někoho v rodině nebo známého aby Vám půjčil. Nebo zkuste prodat něco ze svých nepotřebných věcí. Málo koho to napadne , ale je rozhodně lepší nemít doma televizi než dluh na krku. Prostě hledejte jiná řešení než pouhé vytvoření dluhu. Nebo požádejte o pomoc rodinu a své blízké. Tato pomoc nemusí být vždy čistě finanční. Dobrou možností je najít si přivýdělek. Je to samozřejmě časově náročné a budete si pravděpodobně najít někoho na hlídání.

Pokud se pro půjčení peněz rozhodnete

Když dojdete k závěru, že není jiná možnost hledejte někoho kdo půjčí bez toho aby to stálo něco navíc. Opět to bude rodina nebo přátelé. Jestliže tuto možnost nemáte nezbývá než se obrátit na nějakou firmu poskytující peníze. Nejdříve zajděte do banky kde máte vedený účet. V případě, že tam neuspějete až teprve pak hledejte nebankovního poskytovatele. Berte si částku, kterou opravdu potřebujete a nic navíc. Čím nižší bude o to snáze ji se bude splácet. Existují i první půjčky zdarma. Ty nemusí být špatnou volbou pokud peníze vrátíte zavčasu. Nereagujte na nabídky kde jsou ochotni peníze dát bez toho aniž by se předem seznámili s Vaší finanční situací.

Kdo je poskytuje

Solidní firmy je vůbec ženám pobírajícím rodičovský příspěvek nenabízejí. U těch co půjčují bez potvrzení o výši příjmu je velké riziko vysokého úroku nebo jiných neadekvátních podmínek či různých poplatků které nejsou hned zřejmé. Takovým společnostem se raději vyhýbejte. Věřitelé chtějí své peníze dostat zpět a proto nepůjčují lidem s nízkými příjmy. Nemají zájem vytvářet si nedobytné pohledávky, které jejich podnikání jen prodražují. Ten kdo Vám i přesto peníze nabídne jde do vědomého rizika nedobytného úvěru a toto riziko bude něčím vyvažovat. Pokud to ovšem není jeho cílem, ale to už je jiná kapitola.