Půjčky pro důchodce

Jak postupovat pokud jste v důchodu a potřebujete půjčit peníze? První co musíte důkladně zvážit zda půjčku vůbec opravdu potřebujete. To platí nejen pro seniory. Tohle musí zvážit každý kdo o nějakém zadlužení uvažuje. Nikdo by si neměl půjčovat na nic co má kratší životnost než je doba splácení. Přečtěte si na co si nepůjčovat.

Dále je potřeba zvážit možnosti splácení. Je potřeba se na to podívat reálně. To co se Vám dnes může zdát jako snadno splatitelné může být za pár měsíců neřešitelné. Vždy se může stát něco nepředvídatelného s čím je, ale potřeba počítat. Nechávejte si vždy dostatečnou rezervu.

Kde opravdu půjčí důchodcům

Jako senior to nebudete mít snadné. Většina firem Vás bude zařazovat do tzv. rizikové skupiny kam spadají i ženy na mateřské, nezaměstnaní, cizinci a další. V bance Vám s největší pravděpodobností půjčku nedají. Nepochodíte ani u velké části nebankovních firem, které jinak peníze ochotně dávají.

Výhodné pro Vás mohou být nabídky prvních půjček zdarma. Tyto nejsou úročeny a neplatí se za ně žádný poplatek. Pokud splatíte svůj dluh včas jsou opravdu výhodné stejně jako půjčky s registrem pro důchodce.

Na co si dát pozor

Bohužel se najdou nepoctivci, kteří se zaměřují na důchodce a zneužívají jejich snadné ovlivnitelnosti. Dávejte si na ně pozor. Rozpoznat je bohužel není snadné. Zde je pár bodů podle nichž je můžete odhalit:

  • nechtějí dát nahlédnout do smlouvy
  • požadují zálohu nebo jiný poplatek
  • chtějí nepřiměřenou zástavu

Co budete k žádosti potřebovat

Pokud se již podaří najít poskytovatele se kterým se dohodnete jistě Vás zajímá co vše budete potřebovat. Není toho moc. Nejčastěji to je důchodový výměr, ústřižek poslední složenky nebo výpis z účtu. A samozřejmě občanský průkaz.

Půjčky pro seniory se většinou poskytují do 10000 Kč.