Rychlá půjčka – výhody a rizika

Rychlost je u půjček jeden z hlavních faktorů co žadatele zajímá. Většina poptávajících je v nějaké finanční a časové tísni a potřebují mít vše vyřešené co nejrychleji. Před jakýmkoliv ukvapeným rozhodnutím je, ale potřeba důrazně varovat. Vše dobře zvažte. Půjčka sama o sobě rizikovým produktem není (když se s ní správně zachází), ale pokud se pro ni rozhodnete je vhodné dbát zvýšené opatrnosti. Prověřit si jejího poskytovatele a číst smluvní podmínky musí být samozřejmostí. Mějte na paměti, že půjčka není vhodná jako řešení v případě dlouhodobých finančních problémů. Využít ji můžete jen v případě kdy stoprocentně víte, že ji bez problémů do smluveného termínu splatíte.

Jak jsou rychlé půjčky ve skutečnosti opravdu rychlé?

Když už prodejte procesem schválení a peníze máte lidově řečeno přiklepnuté ještě zbývá poslední krok a to „dostat“ peníze od věřitele k Vám. Jsou v podstatě 3 způsoby jak to udělat.

  • Bankovním převodem
  • Poštovní poukázkou (složenkou)
  • Osobně

Osobní doručení patří k těm diskutabilním. Zde doporučujeme zvýšené obezřetnosti. Jedinou známou a důvěrnou firmou, která doručení peněz až domů nabízí je Provident. Osobní doručení nejčastěji nabízejí soukromníci podnikající v oblasti půjček a zdůrazňují to jako velkou výhodu. Zajímejte se o podstatné věci. RPSN, poplatky a sankce. Nikdo by Vám také neměl dát peníze bez doložení příjmů.

Stále poptávané je doručení peněz složenkou, ale není nijak výhodné. Je to relativně drahé a s nejdelší dobou doručení (minimálně 2 někdy i 3 dny). Více informací na stránkách České pošty https://www.ceskaposta.cz/sluzby/platebni-a-financni-sluzby-cr.

Nejlepší a nejčastější způsob je bankovní převod. Díky tomu, že firmy nabízející půjčky většinou mají účty v nejčastěji využívaných bankách probíhá pak převod v rámci banky a to většinou trvá jen několik minut maximálně hodin. Záleží samozřejmě na denní době, protože převody se (alespoň zatím) mimo pracovní dobu a o víkendech nedělají. Zde je více informací o půjčkách během víkendu.

Jaká je realita

Mnoho firem dává garance doručení peněz do hodiny, do 10 minut a podobně. Některé z nich to opravdu jsou i schopny splnit. Co, ale firmy nesdělují je fakt, že tento čas počítají až od schválení žádosti. A to už zabere více času. Jen vyřízení a doručení podkladů k žádosti Vám může zabrat jeden den nebo minimálně několik hodin. Kdy tedy můžete reálně peníze obdržet? Reálné to je ještě týž den, ale spíše počítejte až s tím následujícím. Vyjímkou nejsou ani dva dny. Berte to jen orientačně. Časy se mohou samozřejmě výrazně lišit. V tomto příkladu je kalkulováno s doručením peněz bankovním převodem, který je nejrychlejší.

Nejrychlejší jsou bezkonkurenčně opakované půjčky. Pokud jste už někdy v minulosti půjčku měli zažádejte si znovu na stejném místě. Firma má již veškerá potřebná data a nemusíte tak znovu procházet proces prověřování. Peníze se odesílají ihned.