Smlouva o půjčení peněz

pujcka-smlouva

Nový trend, který už dorazil i k nám je půjčování peněz mezi lidmi. Jednoduše si nesmluvíte půjčku s firmou, ale se soukromou osobou. V případě, že vám nikde nechtějí dát hotovost je to prakticky jediná šance.

Kde hledat soukromé osoby

Takové osoby najdete na inzertních portálech s půjčkami. Existují i specializované služby, které spojují lidi, kteří na jedné straně mají nadbytečnou hotovost a chtějí ji zhodnotit a na druhé stráně ty kteří ji potřebují. U nás je to například Zonky.

Výhodné řešení

V čem je výhodnost? Je zde asi ta největší šance, že peníze dostanete. Je nižší úrok z čehož plynou i nižší splátky. A kromě dokladů totožnosti nepotřebujete nic extra. Na druhou stranu si některé věci musíte řešit sami. Tím hlavním zásadním bodem je smlouva, kterou budete podepisovat. I v tomto případě musíte samozřejmě sepsat doklad o půjčení peněz.

Jak má vypadat jednoduchá smlouva na půjčení peněz nebo doklad na půjčení peněz

Smlouva o zápůjčce (ta může být i bezúročná) není nic složitého a vše se vejde na jeden list papíru. Zde je seznam toho co by měla obsahovat.

  1. Jméno, adresu a rodné číslo obou zúčastněných.
  2. Kdy a kde byla uzavřena.
  3. Vypůjčená částka slovy i číslem.
  4. P.m. úrok.
  5. Všechny pokuty při z prodlení.
  6. Do kdy musí být částka včetně úroků vrácena.
  7. Informace o tom, že smlouva nebyla podepsána pod nátlakem, počet vyhotovení s tím, že každá má platnost originálu a každý ze zúčastněných obdržel jedno vyhotovení.
  8. A pochopitelně podpisy.

Jak sami vidíte není to nic složitého a i tady platí, že v jednoduchosti a přehlednosti je síla. Vždy myslete na to, že musíte mít nějaký platný doklad o půjčení hotovosti ať si půjčujete od kohokoliv. Platí to i v rodině a mezi kamarády. Půjčení peněz mezi kamarády se smlouvou je jediný způsob jak si svoje finance ohlídat. Nikdy nespoléhejte na dobré slovo.

Co si musíte ohlídat

Tím, že si vše vyřizujete sami musíte si dávat veliký pozor co podepisujete. Zadlužit se jedním podpisem na dlouhé roky nikdo nechce. Když se Vám cokoliv nezdá hledejte raději někoho jiného kdo Vám půjčí. Když nebudete něčemu rozumět nechte si to vysvětlit a pokud vám to ani potom nebude jasné není to ostuda, ale opatrnost. Myslete na to.