Snížení splátek

Co dělat když nemáte na splátky? Pokud zjistíte, že nestíháte platit své závazky a půjčku včas splácet můžete u poskytovatele úvěru zkusit zažádat o snížení měsíční splátky. Okamžitě volejte na info linku a informujte se na snížení splátky u půjčky.

Je to lepší než problém neřešit. To je jistá cesta k finančním sankcím, která můžou bohužel skončit až exekucí. V případě, že firma u které jste si vzali půjčku uvidí, že máte snahu situaci řešit vyjde vám vstříc.

V některých případech můžete dosáhnout i odložení splátek.

Jak u poskytovatele dosáhnout snížení splátek

Na tuto variantu je dobré myslet už v době kdy si spotřebitelský úvěr sjednáváte. Vždy se zeptejte jak se bude řešit situace když nebudete moci dočasně splácet a zda je možné požadovat snížení splátek půjčky v případě neschopnosti splácet.

Obecně platí ptát se před podpisem smlouvy na co nejvíce věcí. Detailně je to popsáno na stránce jak vybrat poskytovatele půjčky. Některé společnosti nabízejí pojištění pro případ kdy se dostanete do potíží. Je vhodné si ho i za cenu pár korun navíc uzavřít. Ačkoliv s tím nepočítáte můžete kdykoliv dlouhodobě onemocnět nebo přijít o práci.

Každá firma chce dostat své peníze zpět. A také toho dosáhne. Snažte se aby to bylo tou nejméně bolestnou (nejlevnější) cestou. Splácení v termínu se Vám rozhodně vyplatí. Můžete si například hned vzít další půjčku s vyšší částkou bez schvalování.

Máte hodně dluhů? V případě, že máte více půjček je výhodné sloučit všechny do jedné. Díky tomu ušetříte nemalé finanční prostředky a budete každý měsíc platit méně.