Srovnáním ušetříte

Vyplatí se to? Ano, srovnávat se vyplácí i pokud jde o oblast půjček. Nezůstávejte hned u první nabídky, kterou najdete na internetu. Projděte si i další a porovnejte si je. Díky rozdílným nabídkám to sice není úplně snadné, ale čas který tomu věnujete se určitě vyplatí. Vezměte do ruky papír a tužku a dejte se do toho. Nabídka půjček je tak velká, že je to v podstatě jediný způsob jak se ve všem zorientovat. Dostanete tak přehled krátkodobých půjček.

Jak postupovat

Vyhledejte si na internetu firmy, které se tímto oborem zabývají. Přejděte hned na stránku s kontaktními informacemi a zkontrolujte zda tam je vše co tam být má. Musí tam být uveden plný kontakt na provozovatele. Podívejte se zda mají běžné telefonní číslo. Pokud mají speciální předvolbu ihned je ze seznamu vyřaďte. V případě, že se vám něco nezdá hledejte dál.

Máme dobu internetovou a ta nám poskytuje mnoho možností. Každá solidní firma má webové stránky s online kalkulačkou. Tam stačí jednoduše nastavovat částky a sledovat jak se mění RPSN, výše splátek a další hodnoty. U firem, které si chcete porovnat si poznamenejte: maximální výši první půjčky, RPSN, rychlost doručení peněz, dobu splácení, způsob ověření bonity, sankce za zpoždění, kontakt (telefon, email). Stejně postupujte i u dalších. Vznikne vám přehledná tabulka se kterou budete nyní pracovat. Stačí k tomu tužka a papír.

Co především sledovat

Neporovnávejte jen kolik přeplatíte respektive RPSN. Podívejte se také jak vysoké sankce vám hrozí pokud z ničeho nic budete mít problém se splácením úvěru. Škrtněte ty, kteří chtějí nepřiměřené ručení vzhledem k výši úvěru. Ty co vám zůstanou oslovte. Vzneste u všech nějaký dotaz. Zavolejte, napište email nebo pokud to lze pošlete sms zprávu. Podle odpovědí se už musíte rozhodnout kde si půjčku vezmete.