V čem mohou být mikropůjčky výhodné

Výhodná půjčka? Přijdete vám to jako protimluv? Na první pohled jistě ano, ale za předem přesně daných podmínek to tak být může. Trh s rychlými půjčkami velmi rychle roste a nemusí být vždy jednoduché orientovat se v tom jaké výhody tyto produkty nabízejí. Velká konkurence v této oblasti přináší plusy pro žadatele. Jaké to jsou a na co se při jejich výběru zaměřit?

Pro začátek jeden příklad. Je celá řada firem, která půjčuje například 5.000 Kč na 30 dní s přeplatkem jen 500 Kč. O takové nabídce se nedá hovořit jako o nevýhodné že? Má to samozřejmě svá úskalí. Vlastně jen jedno. Peníze musíte vrátit včas. Jinak naskočí sankce a to už samozřejmě není vůbec výhodné. A půjčovat si s tím, že peníze nevrátíte je krok který určitě nedělejte!

Výhody menších půjček spočívají v jejich flexibilitě. „Nějakou tu drobnou“ si můžete sjednat velmi jednoduše – nemusíte nikam chodit ani vypisovat detailní žádosti o poskytnutí úvěru. Většinou stačí vyplnit žádost online a chvíli počkat na potvrzení schválení úvěru nebo vyčkat než vás zástupce úvěrové společnosti kontaktuje a dořeší s vámi podrobnosti.

Další jejich výhoda spočívá i v tom, že můžete zažádat i o velmi malou částku. Lze jen silně doporučit půjčit si jen tolik kolik opravdu potřebujete! Mikropůjčky jsou tedy vhodné pro lidi, kteří se dostali do krátkodobé finanční tísně a kteří jsou si jisti, že své závazky bez problémů brzy splatí. I proto jsou poskytovány pouze na dobu několika dní až týdnů.

Někteří poskytovatelé nevyžadují ani doložení příjmů ani zajištění ručitelem nebo majetkem. Možnými žadateli mohou být i rodiče na rodičovské dovolené, důchodci nebo například drobní podnikatelé, kteří potřebují překonat krátkodobou finanční neschopnost. U některých poskytovatelů navíc při splacení v termínu nezaplatíte ani o korunu navíc. Jedná se tak o bezúročný úvěr.

Zde jsou sepsány hlavní obecné přednosti

  • Malé částky.
  • Rychlost. Peníze máte za pár hodin.
  • Flexibilita. Splatnost lze prodloužit.
  • Minimum dokladů. Pokud nejste v registru dlužníků je možné, že nebudete muset dokládat ani příjem.

Co dalšího by měl žadatel o mikropůjčku zvažovat? Předně není vhodné tyto produkty využívat jako finanční rezervu, protože pak se jedná o poměrně drahou záležitost. V případě, že se pro rychlou půjčku rozhodnete měli byste dobře volit poskytovatele – dobrý poskytovatel je zárukou férových a transparentních podmínek úvěru. Je dobré zvážit jak velkou částku potřebujete půjčit a podle toho zvolit poskytovatele, který vám poskytne právě tuto částku bezúročně. A hlavně – půjčujte si opravdu s tím, že jste schopni dodržet termín splatnosti!