Zonky výhodné půjčky

zonky

Co to je

Zonky je nová služba v oblasti půjčování peněz, která vybočuje ze zaběhnutých kolejí tím, že to není až tak klasická úvěrová společnost. Služba se zabývání půjčováním peněz mezi lidmi. Princip je jednoduchý. Na jednom místě dávat dohromady ty co jsou ochotni poskytnout peníze druhým a ty co potřebují hotovost.

Výhodněji než kdekoliv jinde

Výhodné je to především v nízkých úrocích od 3,99 %, on-line vyřízení a peníze do pár minut na účtě. To, ale nabízejí i úvěrové firmy a banky.

Podmínky pro získání

To, že si zde prakticky půjčují peníze lidé mezi sebou neznamená, že má šanci každý. I zde jsou žadatelé prověřováni. Co budete potřebovat?

  • 2 doklady totožnosti. Jeden z toho musí být občanský průkaz.
  • Prokázaný příjem. Ten se samozřejmě ověřuje.
  • Bankovní výpisy. To je další způsob jak se ověřují příjmy dané osoby a zároveň se tím prověřuje vlastnictví bankovního účtu. Zonky na něj zasílá peníze.

Funguje to podobně jako všude jinde. Pokud jste například v exekuci tak pochopitelně půjčku nedostanete. Dalším důvodem může být například to, že žádáte o částku kterou ze svých příjmů nebudete schopni splácet. To je také důvod k neschválení.

Investoři

Investoři jsou ti co půjčují lidem, kteří o peníze žádají. Za to pak dostanou část úroku. Konkrétně to je 5 až 7 %. Investovat může prakticky každý už od částky 200 Kč. Investoři mohou svojí investici rozdělit mezi několik žadatelů a tím minimalizovat svá rizika v případě, že někdo má problémy se splácením.

Jak to funguje

Co tedy musíte pro vyzkoušení celého systému udělat? Pochopitelně se musíte na webu do služby zaregistrovat. Vše najdete na www.zonky.cz. A jestli se ptáte jak vše probíhá tak zhruba takto. Po zaregistrování zadáte svou poptávku ve které vše specifikujete. Po ověření všech dat systém hned rozešle investorům novou poptávku. Lidé se začnou na Vaší půjčku skládat. To bude s největší pravděpodobností trvat jen pár minut (vysvětleno níže). Poté co je částka „naplněna“ odejdou peníze na Váš účet. To vše za splnění všech podmínek může trvat jen jeden den.

Častou otázkou je jak ověřuje Zonky příjem svých žadatelů. Odpověď je jednoduchá. Stejně jako všichni ostatní. Je to nařízené zákonem.

Češi rádi půjčují druhým

Je to s podivem, ale zatím je více těch co chtějí své finance někomu poskytnout než těch co o prostředky žádají. Takže nemusíte mít obavu, že se na Vás nedostanete. Situace je zatím přesně opačná a je velkou otázkou jak dlouho to takto bude.

Chtivých investorů je dokonce tolik, že pokud nemají promo kód tak si musí „stoupnout do fronty“ a počkat až je systém pustí dál.

Podle ohlasů na internetu to vypadá, že hodně žadatelů je z řad podnikatelů a OSVČ. Počkejme si kam se to celé vyvine. Přejme službě hodně zdaru. Budeme ji sledovat a informovat o změnách.

Pár doplňujících čísel

Firma občas do svět pustí pár čísel jak se jí vede. Tato se vztahují k roku 2018.

  • Půjčena byla téměř miliarda korun.
  • Celkem bylo aktivních přes 20.000 investorů.
  • Více jak 6.000 investorů rozdělilo svoje investice mezi 122 a více žádostí.